Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, między Gdynią a Władysławowem leży ok 11-to tysięczne miasteczko powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII w., a w I-szej połowie stulecia XIII-tego uzyskał prawa miejskie. Puck przechodził z rak do rąk – władali nim Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, nawet król Szwecji oraz oczywiście Polacy i Prusacy.

Dlatego też, w mieście zachowało się wiele zabytków: szachulcowy szpital
dla ubogich z XVII w. – aktualnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII stulecia (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX wieku z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Co więcej, w mieście spotkać można typowe dla tego regionu domy szachulcowe.
Puck to oczywiście cel wyjazdów wczasowych tysięcy Polaków. Kusi ich dogodne położenie Pucka, piaszczysty brzeg morski ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, tutejszym molem, malowniczym portem rybackim i mariną. Zważywszy na położenie nad zatoką Pucką – najlepszym w naszym kraju miejscem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu – Puckie plaże obfitują w kolorowe żagle i latawce. Można tu także zachwycać się imponującymi jachtami pływającymi po zatoce Puckiej, a także wybrać się stąd w niedługi rejs po niej.  Rzecz jasna w Pucku i jego okolicy wytyczonych jest wiele szlaków do turystyki rowerowej i pieszej.
Urlopowicze rozważający noclegi nad morzem oraz decydujący się na Puck nie zawiodą się. Oczekuje na nich rozmaita baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary oraz budki z hamburgerami, kebabem i lodami. Równie różnorodna jest baza noclegowa. Stylowe apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki letniskowe jak i ekonomiczne kwatery prywatne – całość składa się na noclegi w Pucku.

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem