Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Kuźnica

KuźnicaJeszcze w 1663 r. obszar aktualnej Kuźnicy stanowił wyspę, w tamtym czasie Mierzeja Helska była szeregiem wysepek, jakie z biegiem lat scaliły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, decydując się na wczasy nad morzem (http://www.wczasy.net.pl/morze) rozważyć Kuźnicę – w sąsiedztwie plaży, nie jest w tym miejscu tłumnie – to walory Kuźnicy.
Kuźnica, jeszcze w XIX stuleciu najbardziej zasiedlona wioska mierzei, współcześnie stanowi część Jastarni. Jest to także popularna miejscowość urlopowa, urlopowicze zaczęli tu zjeżdżać wraz z zbudowaniem kolei łączącej Władysławowo z Helem w 1922 roku. To tu linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 metrów szerokości.
Kuźnica to także spory ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od stuleci. I do dzisiaj, nie bacząc na silnie rozwijającą się turystykę w Kuźnicy kultywowane są tradycje rybackie. Zachował się również zwyczaj czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła p.w. Świętych Piotr i Pawła w Pucku.
Tuż przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, strzeżony przez dwa falochrony, z basenem o powierzchni 3,5 hektara. Poszerzono nabrzeże, postawiono budynek bosmanatu. Tu
łatwo można kupić świeżą rybkę, skorzystać z oferty licznych wędzarni oraz smażalni.Miejscowa plaża usytuowana jest od strony otwartego Morza Bałtyckiego, jest drobnopiaszczysta, szeroka, natomiast na plażę z Kuźnicy wiodą dwa zejścia. Aby dojść do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na plaży natomiast, można zastać wielobarwne łodzie rybackie.
Nadzwyczaj płytkie wody Zatoki Puckiej stwarzają znakomite warunki do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką organizowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad zat. Pucką, bezpieczny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim i ochronę przyrody. Marsz odbywa się łachą zwaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Rewą i Kuźnicą. Oprócz tego, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.
Miejscową bazę turystyczną stanowią przede wszystkim pensjonaty oraz domy wypoczynkowe proponujące kwatery oraz pokoje w
Kuźnicy
. Znajdziemy także campingi.

Wykonano na podstawie strony: http://www.kuznica.info.pl

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem