Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Białogóra

Między przymorskimi miejscowościami Łebą i Karwią, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość wypoczynkowa Białogóra. Od piaszczystego brzegu morza oddziela ją pas lasu sosnowego o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra na wschód znajduje się zalesiona wydma, od której miejscowość wzięła nazwę.

Z początkiem dwudziestego wieku Białogóra zaczęła pełnić rolę letniska nadbałtyckiego proponując noclegi nad morzem. Przyczyniła się do tego z pewnością szeroka, piaszczysta, nieprzepełniona plaża.
Dziś ze wsi wiedzie na nią asfaltowa szosa pośród lasów, którą można przejść pieszo lub skorzystać z miejscowych bryczek. Ostatni kawałek dojścia na plażę prowadzi po drewnianym chodniku. Sama plaża w sezonie letnim jest monitorowana przez ratowników, jest tutaj także zjeżdżalnia wodna.
Turyści którzy uwielbiają latem pojeździć na rowerze, nie będą zawiedzeni. Istnieje tu dużo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można udać się na wycieczkę po okolicy. Rower można także wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.
W otoczeniu miejscowości Białogóra znajdują się również rezerwaty przyrody – np Rezerwat Białogóra – chroniący las bagienny oraz wydmy razem z borem bażynowym. To także miejsce lęgowe żurawi, z mnogości świata roślin można tutaj spotkać: trzy rodzaje rosiczki, wrzosiec bagienny bądź woskownicę europejską. Drugim rezerwatem jest „Rezerwat Babnica” – to fragment lasu bukowo – dębowego porastający
zbocze wydmy, ze historycznym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.
Jeśli posiadają Państwo dzieci oraz pragną wypocząć od szumu miasta to Białogóra będzie idealnym miejscem. Znajduje się tutaj też stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do możliwości finansowych wczasowiczów.
Jeżeli będą Państwo w Białogórze warto odwiedzić pobliskie znane miejscowości letniskowe takie jak Łeba – ok 25 kilometrów w kierunku zachodnim i przy okazji zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, na wschód, po pokonaniu tylko 20 – 30 km trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w
Rozewiu
, czy Władysławowa. Natomiast kawałek dalej zapoczątkowuje się legendarna Mierzeja Helska ze popularnymi miejscowościami: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem