Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to mające najwięcej mieszkańców miasto w Polsce nie będące miastem wojewódzkim – mieszka tutaj nieomal ćwierć miliona mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym miastem w Trójmieście – statut miasta Gdynia uzyskała w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gdynia, choć jej historia sięga XIII stulecia, zaczęła się faktycznie rozwijać dopiero w latach 20 XX w. Głównie dzięki budowie portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej – zanim
wybuchła Druga Wojna Światowa zamieszkiwało ją bez mała 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to drugi, biorąc pod uwagę przeładunek, krajowy port morski, specjalizujący się przede wszystkim obsługą kontenerów. Jednocześnie to najważniejszy trójmiejski port pasażerski, to stąd opływają do Szwecji promy. To także znaczny port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny – główna baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest dodatkowo największa w Trójmieście marina. Jest w stanie ona obsłużyć aż do trzystu jachtów, długich na 24 metry i zanurzeniu do 3 metrów. Ma tutaj miejsce dużo imprez żeglarskich jak na przykład The Culture Tall Ships Regatta. Atutem przystani jest to, iż usytuowana jest ona niemal w centrum miasta, w przeciągu 10 minut żeglarze dotrą na główne ulice Gdyni.
W Gdyni odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 r., festiwal polskiego kina – Gdynia Film Festival – obrazy walczą o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla
dużej ilości Polaków – miejsce odpoczynku nad Bałtykiem. Gdyński OSiR organizuje tutaj cztery kąpieliska: Babie Doły, Śródmieście, Redłowo i Orłowo. Długość strzeżonych kąpielisk to 100-200 m, a codziennie bezpieczeństwa kąpiących się pilnuje 35 ratowników.
W Gdyni każdy wczasowicz znajdzie dopasowany dla siebie nocleg. Od wygodnych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem