Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Łeba

Łeba hotel

Jeden z kilku najbardziej znanych kurortów na nadbałtyckim wybrzeżu to z pewnością Łeba. Miasto zlokalizowane jest między dwoma jeziorami mniejszym Sarbsko oraz większym Łabsko, a brzegiem Bałtyku.

W ostatnim czasie, w 2007 roku, niespełna czterotysięczna Łeba obchodziła 650-lecie uzyskania statutu miasta, miasto jest też siedzibą władz gminnych.
W kierunku zachodnim od miasta rozciąga się Słowiński Park ze legendarnymi lotnymi wydmami, jeziorem Łabsko a także Gardno. Na wschód od miejscowości również chroni
się przyrodę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Przyrody z zalesionymi wydmami.
W grodzie z faktycznie długą historią łatwo natknąć się na zabytki – np z nieomalże 100 lat młodszą szachulcową wieżą. Na zachodnim brzegu rzeki Łeba podziwiać można szczątki murów dawniejszego, gotyckiej świątyni p.w. św. Mikołaja z XIV stulecia.
Jednakże zabytki to nie najważniejszy powód wizyty tłumów urlopowiczów rok rocznie. Jest nią Morze Bałtyckie oraz piaszczysty brzeg z wieloma atrakcjami. Łeba to więcej niż dziesięć kilometrów okazałych, o jasnożółtym, drobnym piasku plaż. W sezonie zorganizowane są tu dwa duże strzeżone kąpieliska, a długość plaż powoduje, iż każdy odkryje coś dla siebie – ludne, kolorowe części, jak i niemal opustoszałe, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce czynnego wypoczynku. Warto tu udać się na przechadzkę jednym z ustalonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej – wiodą one przez malownicze rejony, przede wszystkim do parku narodowego bądź dookoła okolicznych jezior. Miejsce to
cenią też windsurferzy – aranżowane są w tej okolicy mistrzostwa, a na niezbyt głębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Są tu także szlaki dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich turystów zapraszają statki spacerowe oferujące eskapady po jez. Łabsko oraz Bałtyku.
Łeba to niewątpliwie tłumny kurort, ze wszystkimi tego następstwami. Odszukamy tu całe mnóstwo wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kafejek, wielką liczbę budek z pamiątkami a także wieloraką bazę turystyczną. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery oraz pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym tylko urlopowicze zamażą.

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem