Karwieńskie Błota – Karwieńskie Błoto Pierwsze, Karwieńskie Błoto Drugie

Chałupy

Chałupy

Na Półwyspie Helskim, ledwie 8 km od centrum Władysławowa leży miejscowość wypoczynkowa Chałupy. Określenie Chałupy pojawiło się po raz pierwszy w 1920 roku, choć sama wioska ma starsze korzenie. W 1922 roku poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem.

Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w modny kurort nadmorski. Chałupy leżą w obrębie gminy Władysławowo.
Obecnie Chałupy to przede wszystkim popularny ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to doskonałe wprost miejsce do nauki tych sportów. Kto zaś posiada już wprawę w tych dyscyplinach ma możliwość sprawdzić się na otwartym Morzu Bałtyckim. Funkcjonuje tutaj dużo szkół oraz wypożyczalni sprzętu, przeto każdy zdoła podjąć próbę, być może jeden z tych sportów jest właśnie dla niego. Poza tym, od lat, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to również, albo nade wszystko, plaża oraz związane z nią kąpiele słoneczne i morskie. W pobliżu ul. Bosmańskiej, w wakacje czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita czysta, piaszczysta i szeroka plaża,
dodatkowo nie ma na niej tłoku. Niedaleko wsi znajduje się plaża nudystów, którą w latach 80-tych przebojem „Chałupy welcome to” rozsławił Wodecki.
Jeżeli frapujesz się jakie noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując urlop, może zainteresują Cię Chałupy? Baza gastronomiczna i turystyczna jest tu tak przeróżna, że każdy powinien znaleźć coś co będzie się jemu podobać.

Polecamy:

NadMorzem.com - noclegi nad morzem

NadMorzem.com - nadmorski serwis tyrustyczny

Wakacje z dziećmi nad morzem

wakacje z dziećmi nad morzem